Šiuolaikiniai elektriniai vonios gyvatukai vertinami dėl daugybės savo privalumų. Kaip papildomas šilumos šaltinis elektrinė rankšluosčių džiovinimo įranga vis dažniau montuojama nuosavuose namuose, kuriuose įrengtas grindinis šildymas, ir puikiai tinka džiovinti rankšluosčius ir palaikyti tinkamą drėgmės lygį patalpoje. Tiesa, vis dažniau elektriniai gyvatukai montuojami ir kaip išskirtinis interjero akcentas, padedantis kurti šiuolaikišką namų aplinką.
Vonios gyvatukų tipai
Vonios gyvatukai gali būti jungiami prie centrinės sistemos, prie elektros lizdo arba jie gali būti kombinuoti. Elektriniai rankšluosčių džiovintuvai vertinami dėl itin paprasto pajungimo ir praktiško naudojimo. Šie gyvatukai gali būti naudojami visus metus, o įjungti ir išjungti juos galite tada, kai patys to norite. Prie centrinės sistemos jungiami džiovintuvai patalpą šildys tik šildymo sezono metu. Kombinuoti vonios gyvatukai yra tarpinis abiejų sprendimų variantas, kadangi šildymo sezonu jie dirba prijungti prie centrinės sistemos, o vasaros metu naudoja elektrą.
Elektriniai vonios gyvatukai vs. kombinuoti rankšluosčių džiovintuvai
Kombinuoti ir elektriniai vonios gyvatukai prisitaiko prie nuolatos augančių gyventojų poreikių ir siūlo itin plačias dizaino ir funkcionalumo galimybes. Vis dažniau elektriniai gyvatukai peržengia vonios kambario sienas ir yra montuojami kitose gyvenamosiose erdvėse, padėdami kurti komfortišką atmosferą ir tapdami išskirtiniu interjero akcentu. Elektrinės įrangos populiarumas išaugo dėl galimybės šiuos radiatorius naudoti ne tik žiemą, bet ir vasarą. Be to, galimybė juos įjungti ir išjungti kada panorėjus leidžia tapti nepriklausomiems nuo centrinės šildymo sistemos ir efektyviai taupyti išlaidas, pvz., išvykdami atostogauti elektrinį gyvatuką galite visiškai išjungti.
Iš kitos pusės, nereikėtų pamiršti, kad šildymas elektra gali būti gana brangus sprendimas, ypač, jei reikėtų apšildyti didesnės erdvės patalpas. Būtent dėl to elektriniai gyvatukai paprastai rekomenduojami namams, kuriuose įrengtas grindinis šildymas, o elektrinė įranga naudojama kaip papildomas šilumos šaltinis. Tai itin patogus sprendimas vasaros metu, kai reikia išdžiovinti rankšluosčius ar drabužius. Atsižvelgiant į nuolatos svyruojančius Lietuvos orus nuolatiniam vonios apšildymui dažniausiai rekomenduojami kombinuoti vandens gyvatukai, kurie veikia dviem skirtingais būdais: žiemos metu jie jungiami prie centrinio šildymo, o šiltuoju metų laiku veikia kaip elektrinė įranga.